Helsefagarbeideren 4 - 2022

Region Nord: Helene Berg Johansen helene@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 41 21 98 31 Region Midt: Annette Drage annette@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 90 81 11 34 Region Vest: Helene Steine helene.steine@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 47 63 68 03 Region Sør Vest: Caroline Obrestad caroline@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 41 52 80 35 Region Sør Øst: Christin Solli christin@helsefag- arbeiderforbundet.org Telefon 900 79 785 Nestleder: Bente Svenum bente@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 94 87 53 48 Region Sør Øst: Svein Olav Tøndel seven@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 45 24 52 45 Region Innlandet: Tine Solberg tine@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 46 67 71 94 Ungrepresentant: Michaella Veerasamy michaella@helsefagarbeiderforbundet.org Telefon 90 17 13 65 KONTAKTINFO STYRET 2021-2025 Forbundsleder: Jette Dyrnes jette.dyrnes@delta.no Telefon 90 89 31 66 Helsefagarbeideren 4-2022 39 Informasjon til alle våre medlemmer, da er vi tilbake på Snapchat! Her kommer leder, nestleder og alle styremedlemmene til å dele fra sin hverdag innenfor helsevesenet og dele med dere når vi samles. Og ikke minst oppdatere dere på hva i styret jobber med. @helsefagidelta Dette vinner vi på å ansette matverter Den 11. oktober i år var nestleder Bente Svenum i Helsedirektoratet for å holde innlegg om matfaglig omsorg i helse- og omsorgstjenesten. Blant temaene Svenum løftet opp var alle fordelene ved å utdanne personell som kan bistå under måltidene. Matverter vil frigjøre helsepersonell til å gjøre andre pasientnære oppgaver. De vil dessuten gi: • mer til tid miljøterapeutiske felles aktiviteter • mer fellesskap og ro under måltidene • økt trivsel for beboere og ansatte • bedre kontroll på bestillinger (mindre matsvinn) Helsefagarbeiderforbundet mener at utdannede matverter vil tilrettelegge for gode måltidsopplevelsene slik at pasientene får økt matlysten og matinntaket. Nestleder Bente Svenum på plass hos Helsedirektoratet i Oslo, sammen med leder i Vernepleierforbundet Bjørn Harald Iversen.

RkJQdWJsaXNoZXIy MTQ3Mzgy